BRAND POOSH

051-38823210

5 نکته کلیدی جهت آماده سازی کودک برای روز اول مدرسه

5 نکته کلیدی جهت آماده سازی کودک برای روز اول مدرسه

آماده سازی کودک برای روز اول مدرسه

روز اول مدرسه خود را مرور کنید؛ شاید یک روز هیجان انگیز همراه با استرس و دلشوره، حداقل روز خاصی است برای اولین تجربه و شاید سوال اساسی برای والدین این باشد که چگونه کودک خود را برای روز اول مدرسه آماده کنیم؟

باید درنظر داشته باشید که آماده کردن کودک برای رفتن به مدرسه یک فرآیند است که شروع آن با تهیه و خرید لباس بچه گانه و نیز لوازم التحریر و خرید کوله پشتی برای مدرسه آغاز می شود. فکر هوشمندانه ای است که این روز مهم را با با جشن وشادی آغاز کنیم و این مرحله مهم در زندگی کودکمان را با قدرت شروع کنیم. در نظر داشته باشید یک صبح ویژه را برگزار کرده و کل وقت خود را صرف گذراندن با کودک خود نمایید. زمان خود را مدیریت کنید تا استرسی برای انجام کارهای خود نداشته باشید. هنگامی که کودک برای رفتن به مدرسه آماده می شود، یک وسیله ای که دوست دارد همراه خود داشته باشد مانند یک اسباب بازی کوچک که می‌تواند از خانه با خود به مدرسه ببرد؛ را بهمراه وسائل دیگر در کوله پشتی او قرار دهید. بسته به سیاست مدرسه کودکتان، می توانید یک عکس خانوادگی، یک عروسک یا یک کتاب یا اسباب بازی ویژه باشد.

با کودک خود درباره مدرسه و کارهایی که در زمان رفتن تا رسیدن به مدرسه، قرار است انجام دهید صحبت کنید. به خصوص زمانی که باید باهم خداحافظی کند. به عنوان مثال، می‌توانید به کودک خود بگویید که با او به مدرسه خواهید رفت، به او کمک خواهید کرد تا وسایل خود را در جای مناسب قرار دهد، سپس اور را درآغوش کشیده و به گرمی خداحافظی کنید. سعی کنید یک روال همیشگی برای خداحافظی داشته باشید (مثلاً یک بغل محکم، بزن قدش، یا عبارتی مانند “بعداً می‌بینمت، تپلی”) این فرآیند برای شروع یک روز خوب می‌تواند مفید باشد.

برنامه ریزی هوشمندانه برای روز اول مدرسه

همچنین، ایده خوبی است که انعطاف پذیری را در برنامه‌ریزی در نظر بگیرید. واقعاً نمی‌توانید پیش‌بینی کرد که در هنگام تحویل کودک به مدرسه چه اتفاقی خواهد افتاد، بنابراین برای سناریوهای مختلف از قبل برنامه ریزی کنید. در مورد اینکه چه کاری انجام خواهید داد اگر کودک شما گریه کند، فکر کنید و سیاست‌های مدرسه در مورد محل تحویل و مدت زمانی که والدین مجاز به حضور در کلاس هستند را بشناسید. ممکن است در هفته اول قادر به همراهی کودکان خود تا کلاس باشید و سپس از هفته دوم، فرزندتان را فقط با معلم‌شان تحویل دهید.

این فکر خوب است که از معلم در صورت دشواری کودک خود کمک بگیرید. و این نکته را به یاد داشته باشید، اگر یک بار خداحافظی کردید، دیگر برای بررسی و چک کردن به محیطی که کودکتان در آنجاست برنگردید؛ و اجازه دهید معلم از تجربه خود برای مدیریت کودکتان استفاده نمایید.

5 نکته کلیدی جهت آماده سازی کودک برای روز اول مدرسه

راهنمای آماده کردن کودکان برای رفتن به مدرسه

بهتر است که  بپذیریم؛ تغییر برای همه ما دشوار است. به یاد بیاورید که چه حسی داشتید شب قبل از آنکه شغل جدیدی را شروع کنید. و سپس به تعداد زیادی از تجربیات جدیدی که کودک شما هنگام شروع رفتن به مدرسه و یا مهدکودک و یا رفتن به کلاس جدید مواجه می‌شود، فکر کنید.

بچه ها ترس های زیادی دارند به خصوص هنگامی که قرار است کاری انجام دهند که تاکنون انجام نداده‌اند. ترس‌های مرتبط با پیش‌دبستان ممکن است باعث اضطراب شبانه کودکان و نخوابیدن آنها شود (یا بیشتر از حد معمول بخوابند)، و ترس از مدرسه و یا رفتار پرخاشگرانه او شوند. کودک شما ممکن است دقیقاً بداند که از چه چیزی می‌ترسد، از محیط مدرسه یا از استفاده از توالتی که با آن آشنا نیست. یا ممکن است احساس ترس از مدرسه کند و نتواند به شما بگوید چرا. به هر حال، چندین راهکار ساده به او کمک خواهد کرد که با تجربیات جدیدی که در پیش است، راحت‌تر برخورد نمایید. با ما همراه باشید تا با راهکارهای مناسب با چالشی که بچه ها در روز اول مدرسه با آن روبرو می شوند، آشنا شوید.

5 نکته کلیدی جهت آماده سازی کودک برای روز اول مدرسه

۱. با بچه ها حرف بزنید

کودک خود را تشویق کنید که در مورد هر چیزی که نگرانشان است، حرف بزنند.

اگر کودک شما خیلی حرف نمی‌زند، سعی کنید با بازی کردن با کودک و سرگرم کردن او با اسباب بازی ها و وسائلی که دوست دارد او را در موقعیتی قرار دهید که احساس صمیمیت با شما را پیدا کند. سپس از این بازی به عنوان یک نقطه شروع برای صحبت در مورد اینکه مثلا ماشین‌های اسباب بازی چقدر سریع حرکت می کنند و یا عروسکش با این کلاه چقدر زیبا شده است؛ استفاده کنید. همچنین می‌توانید خودتان را مخاطب قرار دهید و به آرامی از ترس‌های خود صحبت کنید: “بعضی‌وقت‌ها من احساس ترس می‌کنم وقتی با یک نفر جدید آشنا می‌شوم، اما سعی می‌کنم شجاع باشم و به هر حال به او سلام بگویم.”

بعد از شروع حرف زدن، از او بخواهید در مورد مدرسه و یا مهد کودک خودش حرف بزند، اما به او فشار نیاورید که خیلی زیاد حرف بزند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری از پیش‌دبستانی و یا مدرسه اش بدست آورید، سوالات خاصی و هدفمند مثل “در مدرسه امروز چه بازی را انجام دادید؟” به جای سوالات عمومی مانند “روزت چطور بود؟” بپرسید.

۲. به احساسات بچه ها احترام بگذارید

طبیعی است که شما بخواهید کودک خود را با گفتن “نگران نباش، تو در مدرسه و یا مهدکودک دوستان زیادی پیدا خواهی کرد” آرام کنید. اما این ممکن است که او احساس ترس بیشتری کند، زیرا شما با گفتن این مطلب به او این پیام را می‌فرستد که انتظار دارید کودک شما محبوب باشد. و دوستان زیادی داشته باشد.

به جای اینکه به کودکانتان بگویید که نگران نباشند، بگویید که با احساساتشان همدردی می‌کنید. ممکن است بگویید: “رفتن به مدرسه جدید واقعاً ترسناکه، درست نیست؟” و یا “چطور می‌توانیم آن را آسان‌تر کنیم؟” همیشه ایده‌آل است که احساساتشان را تایید کنید تا کودک احساس کند که شما به نگرانی‌هایش احترام می گذارید و این‌که شما احساسات او را درک می کنید و یا سبک‌تر از حد نمی‌شمارید.

۳. تلاش برای حفظ ثبات در خانه:

سعی کنید در خانه تغییرات زیادی ایجاد نشود. برای چند هفته قبل و بعد از شروع به پیش‌دبستان، سعی کنید برنامه زیادی را برای بعد از مدرسه نداشته باشید. به کودک فرصتی بدهید تا بعد از تجربه استرس‌آور رفتن به مدرسه و یا مهدکودک استراحت کند و با بازی و سرگمی از اوقات فراغت اش لذت ببرد.

۴. اجازه دهید کودک خودش کنترل امور را بدست بگیرد

بهتر است کودک خود را در فرآیند یافتن راه‌حل‌ها برای ترس‌هایش مشغول کنید. در نهایت، احتمالاً کودک شما تمایل بیشتری دارد که استراتژی را امتحان کند که حداقل تا حدی به آن فکر کرده است.

برای یک کودک پیش‌دبستانی کم‌سن یا کم‌حرف، چندین راه‌حل برای رفع مشکل را پیشنهاد دهید، سپس از او بپرسید کدامیک ممکن است موثرتر باشد. به عنوان مثال، اگر کودک ترس از رفتن به مهدکودک و یا مدرسه دارد، می‌توانید ایده‌های مختلف برای کاهش این ترس را به او ارائه دهید و سپس از او بپرسید که کدام گزینه به نظرش خوب می‌آید.

۵. سرزدن به محیط جدید و همراهی با کودک

اگر کودک شما قصد دارد به پیش‌دبستان برود یا به یک کلاس دیگر منتقل شود، ممکن است از محیط غیرآشنا نگران باشد. با بازدید از مدرسه و کلاسش به او کمک کنید تا قبل از روز اول مدرسه، با محیط آشنا شود. تا با محیط جدید  احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

اگر کودک شما تاکنون با معلمش آشنا نشده است، معرفی‌شان کنید و کودک خود را تشویق کنید تا در یک یا دو فعالیت شرکت کند. به کودک کمک کنید تا میز و نیمکتی که قرار است بر روی آن بنشیند و وسائلش را بر روی آن قرار دهد  را پیدا کند و به او اجازه دهید اسباب بازی‌ها یا مکان فعالیت  و بازی خودش را بررسی کند. به این ترتیب، در روز اول مدرسه می‌توانید بگویید: “خیلی خوب، حالا می‌توانی برگردی و با آن اسباب بازی که دیدی بازی کنی!”

کودکان پیش‌دبستانی اغلب احساس نگرانی در مورد دیزاین جدیدی از محیط بازی دارند، به ویژه اگر احساس کنند آن بزرگ است یا امکانات پرچالشی دارد. برای رفع این موضوع، ممکن است بتوانید پارک بازی مدرسه را بعد از ساعات اداری بازدید کنید تا کودک شما بتواند بدون حضور نگران‌کننده دیگر کودکان، روی تجهیزات به بازی بپردازد یا بر روی نیمکت خود بنشیند.

رایج‌ترین ترس‌های روز اول مدرسه برای کودکان و چگونگی آرام‌سازی آنها

 • جدا شدن کودک از والدین
  در روز اول مدرسه، احتمالاً کودک شما زمانی که شما را ترک می‌کنید، گریه می‌کند. در واقع، احتمالاً کودک شما ممکن است هر صبح برای چند روز یا حتی چند هفته گریه کند. این یک فرآیند احساسی برای شما دو نفر است و ممکن است حتی شما هم گریه کنید، که امری طبیعی است! اگر امکان دارد، سعی کنید در حضور کودک خود گریه نکنید (ما می‌دانیم که این کار سخت است).

اما نگران یا ناراحت نشوید زمانی که کودک شما گریه می‌کند. حقیقت این است که اشک‌هایشان به معنای نفرت از مدرسه جدید نیست؛ در واقع، کودک شما ممکن است به زودی عاشق مدرسه جدیدش شود. فقط این است که او بدون شما نمی‌خواهد باشد.

تجربه اضطراب جدایی برای کودکان پیش‌دبستانی متداول و امری است متداول. آنها شروع به درک مفهوم زمان می‌کنند و می‌فهمند که شما هر لحظه برنمی‌گریدید، که ممکن است یک حقیقت سخت باشد.

اولین و شاید دشوارترین چیزی که باید انجام بدهید، ترک کردن است، به بهترین شکل ممکن. درآغوش گرفتن گرم، به او بگویید که بعد از ناهار یا… به دنبالش خواهید آمد، و سپس بروید، حتی اگر بشنوید که پشت سرتان گریه می‌کند. (اگر متوجه شوید که یک شکست احتمالی است، از کمک یکی از معلمان برای جلب توجه کودک به یک بازی یا فعالیت استفاده کنید ؛ یا به سادگی کنار او بنشینید تا آرام شود.)

معلمان با تجربه می‌گویند که اکثر اشتباهات رایج والدین این است که به عقب برگردند یا خداحافظی و درآغوش کشیدن طولانی تا زمان گریه کودک ادامه می دهند. به جای اینکه به سرعت ترک کنید و پس از یک یا دو ساعت پیامی به معلم یا مدرسه بفرستید. احتمالاً با خبر شدن از اینکه کودک شما به زودی پس از ترک شما گریه کردند و صبح را با دوستان جدیدش بازی کردند، آرامش خواهید یافت. همچنین مفید است از معلم بپرسید که کودک شما در طول روز در مهدکودک و یا مدرسه چه کارهایی کرده است و آن را با کودک خود نیز در میان بگذارید: “پس، امروز یک کاردستی ساختی و بازی کردی؟” برخی والدین هم طول شبانه‌روزی از نام دوستان جدید مدرسه فرزند خود می پرسند. هر کاری که بتواند روند روزانه را تأکید کند و به کودک کمک کند تا با ترس‌های خود سازگار شود، موثر خواهد بود.

راهنمای آماده کردن کودکان برای رفتن به مدرسه
 • استفاده از توالت جدید
  یکی از دشوارترین تغییراتی که برخی از کودکان با آغاز پیش‌دبستان ویا مهدکودک با آن مواجه می‌شوند، یادگیری استفاده از سرویس بهداشتی جدید است. با توجه به اینکه بسیاری از پیش‌دبستان‌ها از کودکان می‌خواهند پیش از ثبت‌نام باید بتوانند از توالت استفاده کنند، استفاده از دستشویی ممکن است باعث استرس برای شما و کودک شما شود.

اگر به دلیل نزدیک شدن به آغاز مدرسه و عدم توانایی فرزندتان به استفاده از توالت دچار نگرانی و استرس شدید؛ ابتدا با مدرسه فرزندتان تماس بگیرید، مشکل را توضیح دهید و آنها شما را راهنمایی خواهند کرد. ممکن است ببینید که مدرسه به استثناعاتی دارد، در این صورت خواهش کنید تا کودک شما یکی از آن‌ موارد درنظر گرفته شوند.

متخصصین اعتقاد دارند که ایده‌ی خوبی نیست که به کودک فشار وارد کنید تا پیش از آنکه آماده باشد، آموزش استفاده توالت را بپذیرد. اگر مدرسه در این باره مقاومت کرد و کودک شما واقعاً آماده نیست، ممکن است بخواهید که یک مدت بیشتری او را به مهد بفرستید.

یک راه جایگزین این است که چند روز پیش از شروع مدرسه، کودک خود را از طریق فیلم و داستان کودکانه آموزش دهید و به نتایج امیدوار باشید. و برای اتفاق احتمالی آماده باشید و لباس اضافه به مدرسه بفرستید. حوادث معمول و پیش‌بینی شده هستند، و نیاز به نگرانی نیست اما بایت تمام جوانب را درنطر داشته باشد.

خرید بهترین هدیه برای روز اول مدرسه
 • مشارکت در کارهای گروهی

برای کودکان جدید پیش‌دبستانی، شرکت در فعالیت‌های گروهی ممکن است چالش‌برانگیز باشد. برخی از کودکان ممکن است از تعریف کردن داستان‌ و خواندن آواز ناراحت شوند یا حتی از اینکه کسی با آنها بخواهند صحبت کند. برای کمک به کودک، می‌توانید با معلم هماهنگ شوید تا کودک شما ابتدا دورادور بایستد و مشاهده کند، سپس به تدریج در مراسم شرکت کند. همچنین، می‌توانید از زمان رفتن به مدرسه استفاده کرده و در طول مسیر با کودک تمرین کنید, مثلا میتوانید بپرسید امروز چه چیزی را می‌خواهی با دوستانت به اشتراک بگذاری؟” یا اگر جلسه درباره و شامل کتاب است، از معلم بپرسید که آیا می‌توانید یک کتاب از خانه بیاورید تا به اشتراک بگذارید. با آشنایی به محتوای کلاس و گوش دادن به آهنگ‌ها در خانه، کودک شما با انگیزه بیشتری در فعالیت‌های گروهی شرکت خواهد کرد.

5 نکته کلیدی جهت آماده سازی کودک برای روز اول مدرسه
 • آشنایی با دوستان جدید

کودکان پیش‌دبستانی ممکن است در اولین روز مدرسه با یک اتاق پر از غریبه به همان اندازه که ما نیز هستیم، نگران باشند. برای کمک به کودکتان تا کمتر خجالت بکشد، آنها را قبل از شروع مدرسه با همکلاسی‌های آینده‌شان آشنا کنید.

اگر اطلاعات مدرسه در دسترس شما باشد، می توانید که از آن برای ترتیب یک بازی و یا آشنایی با دیگر خانواده‌هایی که به مدرسه می‌روند، استفاده کنید. همچنین، بسیاری از مدارس پیش‌دبستانی جلسات آشنایی برای دانش‌آموزان جدید قبل از شروع مدرسه برگزار می‌کنند تا کودکان بتوانند با یکدیگر آشنا شوند. اگر یکی از دوستان کودک شما هم در همان مدرسه یا کلاس باشد، این عالی است! دوستی را بعد از تاکید، فرزندتان را برای بازی‌های دوستانه با هم آشنا کنید و حتما این موضوع را به آنها تاکید کنید که هر دو بزرگتر می شوند و با هم به مقاطع بالاتر خواهند رفت یا به یک کلاس جدید خواهند رفت. اگر ممکن است، برنامه‌های خود را هماهنگ کنید تا هر دو کودک در روز اول مدرسه به اتفاق  هم وارد مدرسه شوند.

با گذر زمان، عکس‌هایی از دوستان مدرسه کودکتان را بر روی درب یخچال یا دیوار اتاقش قرار دهید و بطور مکرر در مورد آنها صحبت کنید. در نهایت، مهدکودک و یا دبستان خانه دوم کودک شماست و زمانی که کودک در آنجا است، این دوستان خواهند بود که خانواده بزرگش هستند.

در نهایت، رفتن به مدرسه برای کودک یک گام بزرگ است (هم برای شما و هم برای کودک شما)، اما با حمایت شما، فرزند کوچکتان احتمالاً به سرعت عاشق مهدکودک خواهد شد و با شادی به مدرسه خواهد رفت.

بهترین هدیه بچه گانه برای رفتن به مدرسه

- کاربردی ترین هدیه برای بچه ها

کوله پشتی بچه گانه  برای مدرسه نه تنها یک وسیله کمکی است بلکه یک دوست و کوک کننده برای راحتی و ساماندهی وسایل آموزشی و وسائل شخصی، به کودکان احساس استقلال و مسئولیت پذیری می‌آموزد. زمانی که بچه‌ها کوله پشتی‌شان را با دستان کوچکشان بر دوش می‌اندازند، حس می‌کنند که یک ماجراجویی جدید در حال شروع است. کوله پشتی با طرحهای جذاب و رنگ‌های پرانرژی، بچه‌ها را به شگفتی و اشتیاق برای رفتن به مدرسه ترغیب می‌کند. این وسیله نقشی فراتر از یک حمل کننده برای کتاب‌ها و لوازم تحریر  را دارد.

کوله پشتی پسرانه شیک و یا کوله پشتی دخترانه اسپرت به عنوان یک هدیه کاربردی واقعاً به کودکان کمک می‌کند تا به راحتی و  و اشتیاق صد چندان محیط مدرسه را تجربه کنند. با قرار گرفتن کتاب‌ها، دفترچه‌ها، و لوازم تحریر درون آن، کوله پشتی به کودکان امکان می‌دهد تا تمامی وسایل مورد نیاز خود را با خود به مدرسه ببرند. این به کودکان احساس استقلال و مسئولیت پذیری می‌آموزد، زیرا آنها خود مسئول مراقبت از وسایل شخصی‌شان هستند. همچنین، کوله پشتی با طرح آموزنده و الهام بخش همانند کوله پشتی بچه گانه طرح فضانورد، می تواند برای کودکان بسیار الهام بخش باشد. و انتخاب رنگ‌ها و شخصیت‌های محبوب، به کودکان این امکان را می‌دهد که کوله پشتی‌شان را به یک اشیاء شخصی با سلیقه‌شان تبدیل کنند.

خرید کوله پشتی برای مدرسه

- کوله پشتی بچه گانه بهترین انگیزه برای رفتن به مدرسه

کوله پشتی بچه گانه مدرسه نه تنها به عنوان یک وسیله کمکی در دنیای دانش بلکه به عنوان یک جزء از ماجراهای روزمره کودکان نقش دارد. این هدیه، کودکان را به احساس لذت و شادی از راه رفتن به مدرسه ترغیب می‌کند. طراحی جذاب کوله پشتی فانتزی بچه گانه و انتخاب مدل مورد علاقه کودک، آن‌ها را به یک تجربه شخصی سازی شده و دوست‌داشتنی می‌کند. زمانی که کودکان کوله پشتی‌شان را به دوستانشان نشان می‌دهند، این وسیله به تبادل احساسات و ایجاد ارتباطات دوستانه میان آن‌ها کمک می‌کند. به این ترتیب، کودکان به طور طبیعی احساس می‌کنند که مسیر مدرسه یک ماجراجویی شاد و دوست‌داشتنی است که با یک کوله پشتی جذاب همراه شده‌اند.

فروشگاه اینترنتی برندپوش

فروشگاه اینترنتی برندپوش؛ یک فروشگاه لباس کودک معتبر است که تمام محصولات این فروشگاه از برند های معتبر جهانی تهیه شده است. که علاوه بر داشتن قیمت مناسب و تنوع محصولات گسترده ، به مشتریان این امکان را می دهد تا محصولات مورد نظر خود را به صورت آنلاین و حضوری خریداری کنند. برندپوش مرکز خرید کوله پشتی بچه گانه پسرانه  و دخترانه خارجی نیز است. که شما با مراجعه به سایت برندپوش می توانید یک خرید آسان و دقیق بدون صرف زمان زیاد داشته باشید.

 • انواع بلوز و شلوار بچه گانه – انواع شلوار اسلش بچه گانه – انواع لباس ست بچه گانه و…
 • انواع کیف و کوله پشتی پسرانه و نیز کیف و کوله پشتی دخترانه…
نظرتون درباره این مقاله
دوست نداشتم
دوست داشتم
5

15 پاسخ

 1. سلام برند پوش بهترین فروشگاه چند بار ازش خرید کردم دو تا کوله پشتی برای پسرم میخواستم لطفا کوله پشتی با کیفیت عالی
  و ماندگاری طولانی مدت معرفی کنید

 2. سلام اطلاعات مفیدی بود فقط یه سوال همه میدونیم که بچه ها خیلی بازیگوش هستن و اگر خلاف میلشون عمل کنیم حرس تمع میگرشون و ناراحت میشن منم نمیخوام با اجبار کاری رو بگم انجام بده میشه در مورد این که چه کتاب داستانی بخونیم براشون یا چه بازی های باهاشون کنیم که از همین اول یاد بگیرن که به تحصیل هم فکر کنن و بشتر با ایندشون درگیر بشن؟

 3. سلام ببخشید بچه ی من اضطراب جدایی از من ک مادرش هستم رو داره چیکار باید بکنم ک برای ورود ب مدرسه اضطرابش از بین بره .

 4. سلام وقت بخیر ممنون از اطلاعات مفیدتون که در اختیار ما قرار دادین فقط یک سوال چه راهکارهایی را بهمون پیشنهاد میدین برای اینکه اگر فرزندمان در مدرسه رفتاری حرفی و… که باعث رنجشش بشه و از مدرسه زده شد بتونیم مقاعدش کنیم که مثل قبل بشه

 5. سلام ممنون از مطالب خوبتون
  برادر من از مدرسه ترس داره چون حس میکنه دوستاش اذیتش میکنن
  و اینکه خیلی بچه ارومیه
  اصن نمیدونم چجوری بهش بگم چیکار کنه

 6. سلام
  وقت بخیر
  اگه بچه به مدت روز های طولانی بهانه گرفت و گفت به مدرسه نمیرم خوشم نمیاد چیکار کنیم؟؟؟

 7. سلام
  وقت بخیر
  اگه بچه به مدت روز های طولانی بهانه گرفت و گفت به مدرسه نمیرم خوشم نمیاد چیکار کنیم و اینکه تغذیه سالم چطور راضی شون کنیم که صبح ها هم صبحانه بخورن کامل!؟؟
  بعضی بچه ها اشتهاشون کمه چه دارویی مناسبه براشون؟؟

 8. سلام داداشم از مدرسه خوشش نمیاد چون هیچ دوستی ندارد میشه راهنمایی کنید چیکار کنم؟
  مرسی از سایت خوبتون

 9. سلام‌
  ممنون از مطالب کاربردی شما
  خجالت و کم رویی یک مشکل برای افراد است که به نظرم از همین سنین کودکی و رفتن به مدرسه شکل میگیره. برای غلبه بر خجالت و کم صحبتی از همان سال و روزای اول مدرسه چه راهکاری دارین؟

 10. سلام وقت بخیر ممنون از اطلاعات خوبتون .اگر بعد از گذشت چند هفته باز هم کودک بدون حضور مادر در مدرسه نماند چه کار کنیم؟

 11. ممنون از مطالب خوبتون . همانطور که اشاره کردید باید تغییر را بپذیریم که مطلب مهمی بود . میشه کمی درباره تعامل والدین با معلم هم مطلب بگذارید؟

 12. با سلام و سپاس از پیام زیباتون؛ چشم درخواست شما به تیم تولید محتوی برندپوش منتقل خواهد شد.

 13. سلام
  مچکراز اطلاعات عالیتون روزاول همراه کودک به مدرسه برویم یانه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5